Uspješno završen e Twinning projekt Igrajmo se glagoljicom3

Učenici 2. razreda pod mentorstvom učiteljice Majde i knjižničarke  uspješno su okončali aktivnosti u eTwinning projektu Igrajmo se glagoljicom 3.

Projekt se  odvijao  od X. mjeseca 2023. do VI. 2024. uz diseminaciju rezultata i projekta. Osnovni cilj je popularizacija glagoljičke kulturne baštine osvještavanjem važnosti kulturnog i nacionalnog identiteta i zajedničkog korijena i povezanosti slavenskih naroda pa su uz škole iz Hrvatske sudjelovale i škole iz Slovenije i Srbije. U obrazovnom smislu cilj je razvoj suvremenih kreativnih pristupa poučavanja koji potiču motivaciju za istraživanje te povezivanje sadržaja s učeničkim interesima (korištenje računala, aplikacija, tableta, mobitela…).Naravno razmjena ideja i razvoj kreativnosti kod učenika  sličnih uzrastom.

Više o projektu u e-knjiga