PREVENTIVNA PREDAVANJA ZA UČENIKE RAZREDNE NASTAVE

U utorak, 1. listopada, u našoj smo školi ugostili predstavnika Policijske postaje Đakovo te djelatnicu Područnog ureda Civilne zaštite Osijek.

Predstavnik policije održao je učenicima 1. razreda interaktivno predavanje o sigurnosti najmlađih sudionika u prometu. Učenici su naučili kako se sigurno ponašati u prometu, a na poklon su dobili reflektirajuće oznake za odjeću. Bili su toliko oduševljeni da su iste nosili cijeli dan. Predavanje za prvašiće, ali i ostale učenike razredne nastave nastavila je djelatnica Područnog ureda Civilne zaštite Osijek. Predavanje je održano u sklopu Nacionalne akcije edukacije djece u području zaštite i spašavanja te opasnosti od mina, a imalo je za cilj upoznati djecu s jedinstvenim europskim brojem za hitne službe 112 te s ulogom žurnih službi (vatrogasci, policija, hitna pomoć, HGSS) te ih poučiti kako postupati u slučaju da ih zatekne požar, potres, poplava, druge nepogode ili akcidenti, kao i u slučaju nailaska na minski sumnjivo područje. Učenici su pažljivo slušali predavanje te se uključivali sa svojim primjerima i idejama.

fotogalerija

Mateja Dumančić, pedagoginja